Ismét tízezres tüntetések voltak több indiai városban tegnap, az egyetemi campusokon tartott tiltakozások pedig a rendőrök és a tüntetők közti összecsapásokhoz is vezettek.
A tüntetéshullámot az állampolgársági törvény módosítása váltotta ki. Narendra Modi hindu nacionalista kormánya ugyanis állampolgárságot ad azoknak, akik vallási üldöztetés miatt menekültek Indiába a szomszédos Bangladesből, Pakisztánból és Afganisztánból. A jogszabály nem vonatkozik a muszlimokra, mondván, őket azokban az országokban nem üldözik. Modi bírálói szerint a jogszabály ezért muszlimellenes, a bangladesi határ közelében élők pedig attól tartanak, bevándorlási hullám indul az országba.




