Mégis pótvizsgázhat a kudarc után a magyar nőiválogatott a márciusi olimpiai selejtezőn

Holland–spanyol döntő a kézilabda vb-n

Sport
  • 2019.12.14. - 01:19
Cikk borítókép
Kovacsics AnikóMH

A svéd válogatott 35–24-re legyőzte a német csapatot a hetedik helyért rendezett mérkőzésen a Japánban zajló világbajnokságon, ezzel egyben hozzásegítette a magyar válogatottat ahhoz, hogy jövőre indulhasson az olimpiai selejtező tornán.

A vb-n megbukott, csak a 14. helyen végzett csapatunk pótvizsgája nagyon nehéznek ígérkezik, mert Norvégia vagy Oroszország mellett, Szerbia és Kína lehet az ellenfele. Segítséget jelenthet, hogy a selejtezőt a norvégok biztosan nem rendezhetik meg, mert a férfi torna házigazdái lesznek, az oroszokat pedig a doppingbotrány tiltotta el a lebonyolítástól, tehát jó esély van arra, hogy együttesünk a hazai szurkolók támogatásával küzdjön a tokiói olimpián való indulásért. Kovacsics Anikó (képünkön), a magyar válogatott csapatkapitánya az M4 Sportnak elmondta: „Kaptunk még egy esélyt, hogy kiharcoljuk az olimpiai részvételt. A kudarc utáni keserű hangulatot felváltotta a csapatnál a harci láng.” Az elődöntőben meglepetésre a holland válogatott fordulatos, kiélezett mérkőzésen 33–32-re legyőzte az eddig százszázalékos orosz csapatot, s 2015 után ismét döntőt játszhat. Ellenfele a spanyol együttes lesz, amely Nerea Pena vezérletével 28–22-re nyert az esélyesebbnek tartott norvég csapat ellen. A norvégokon a tapasztalt Heidi Löke becserélése sem segített. A spanyol válogatott harmadszor játszott vb-elődöntőt, és először jutott a fináléba, amely vasárnap magyar idő szerint 12.30 órakor kezdődik Kumamotóban.

Reklám