Kiosztották az idei Prima Primissima díjakat

Elismerés a legjobbaknak

Kultúra
  • 2019.12.09. - 00:09
Cikk borítókép
Ferdinandy GyörgyMH

Tíz kategóriában vehették át a Prima Primissima díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.

Magyar építészet és építőművészet kategóriában Bachman Gábor építész, magyar tudomány kategóriában Ádám Veronika orvos, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, magyar sajtó kategóriában Exterde Tibor szerkesztő-műsorvezető, magyar képzőművészet kategóriában Bak Imre festőművész, magyar oktatás és köznevelés kategóriában Neuwirth Anna Mária néptáncpedagógus vehette át az elismerést. Magyar sport kategóriában Kotsis Attiláné Kincsesy Gabriella nyugalmazott testnevelőtanár és röplabda-mesteredző, magyar irodalom kategóriában Ferdinandy György (képünkön) író, költő, magyar népművészet és közművelődés kategóriában Balogh Kálmán cimbalomművész, magyar zeneművészet kategóriában Dés László zeneszerző, magyar színház- és filmművészet kategóriában pedig Tóth Ildikó színművész kapta az egyenként tizenötmillió forinttal járó díjat. Az ugyanekkora összeggel járó közönségdíjat Keresztes Ilonának, a Kossuth rádió vezető szerkesztőjének ítélték oda a szavazók.

Reklám