Egy héttel azután, hogy kirabolták a drezdai uralkodói palota kincstárát, ismeretlen tettesek betörtek a berlini Stasi Museumba, ahonnan medálokat és ékszereket vittek magukkal – írta az MTI.
Az első nyomok alapján az elkövetők az ablakon keresztül jutottak be, később észrevétlenül távoztak. A múzeumban több vitrint is összetörtek, így jutottak hozzá a műtárgyakhoz. Az intézmény alkalmazottja csak vasárnap reggel fedezte fel a rablást. A múzeum az egykori Német Demokratikus Köztársaság politikai rendszerét mutatja be. A kutatóközpontként is működő intézmény a Stasi, vagyis az egykori Állambiztonsági Minisztérium volt főhadiszállásán helyezkedik el. További információkat egyelőre nem közöltek az esetről.



