Pestszentlőrincen is adóemeléssel rajtolt az új baloldali önkormányzat. Az MSZP-s Szaniszló Sándor polgármester november 21-én nyújtotta be a képviselő-testület elé azt a rendelettervezetet, amelyet kisebb módosításokkal múlt csütörtökön a képviselők tizenhárom igen és nyolc tartózkodás mellett el is fogadtak.
Ennek értelmében 47 százalékkal nő a kerületben fizetendő építményadó, amire 2014 óta nem volt példa, illetve emeltek az úgynevezett telekadó mértékén is. Szaniszlóék indoklása szerint az új szabályozással csökken a magánszemélyek adóterhe, másfél milliárd forinttal nő a kerület bevétele. A kerületi vezetés szerint azért is indokolt az adóemelésről szóló rendelet, mert az Országgyűlés előtt lévő, az iparűzési adóról szóló módosítás – amelynek értelmében az ebből származó bevételeket elsősorban a helyi tömegközlekedés finanszírozására kell fordítani – a jövőben hátrányosan fogja érinteni az önkormányzatokat. Csakhogy a pestszentlőrinci kormánypárti képviselők szerint semmi nem indokolta az adóemelést. Ughy Attila, a kerület korábbi polgármestere lapunknak arról beszélt, az új rendelet elsősorban a helyi vállalkozásokat érinti hátrányosan. Szaniszlóék ezzel a kis egzisztenciákat teszik tönkre – tette hozzá. Tóth Kálmán, a képviselő-testület kormánypárti tagja pedig azt mondta lapunknak, hogy az előző kerületi vezetés stabil költségvetéssel adta át az önkormányzatot, ebből a szempontból is érthetetlen a csütörtöki döntés. Hozzátette: ahol Gyurcsány Ferenc feltűnik, ott általában adóemelés is történik. A zuglói Fidesz arra szólította fel Horváth Csaba polgármestert és az MSZP-t, hogy ne használják pénzszivattyúként a kerületet. Borbély Ádám helyi fideszes képviselő Facebook-videójában aláhúzta: míg a kerületvezetés magának fizetésemelést, a lakosságnak adóemelést szavazott meg. Elmondta: tizenöt százalékkal emelik az építményadót, a telekadót és az idegenforgalmi adót a kerületben.





