Hivatalában fogadta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tegnap a Gazprom elnökét – közölte a tárca az MTI-vel. Szijjártó Péter kijelentette: Magyarország gázellátásában a Gazprom főszerepet játszik, és ez a régióban várható infrastruktúra-fejlesztések következtében a jövőben is így lesz.
„Magyarország hosszú távú gázellátása érdekében alapvető érdekünk egy hosszú távú, kiszámítható és megbízható együttműködés a Gazprommal, ezért a Gazprom vezetőjével együtt készek vagyunk megkezdeni a tárgyalásokat egy újabb, hosszú távú gázszállítási megállapodásról” – tette hozzá. Közölte: pozitív perspektívái vannak egy együttműködésnek, ami a földgáz közlekedési célú felhasználását érintené. A klímacélok teljesítéséhez fontos, hogy a közlekedés károsanyag-kibocsátási mértéke csökkenjen.




