Nem ismerte el a felelősségét Portik Tamás az ügetőn 1996-ban történt emberölési kísérletben, illetve több tanú meghallgatását indítványozta, mondván, Tanyi György többeket megfélemlített.
A Fővárosi Törvényszék megtartotta az előkészítő ülését a több mint húsz évvel ezelőtt, az ügetőn történt emberölési kísérlet ügyében. Ismert, az 1990-es évek végén zajló leszámolások során a sértettet, Lakatos Csabát több lövés érte 1996. november 13-án, de a támadást túlélte. Az eljárást 1997-ben megszüntették, de 2014-ben újra megnyitották a nyomozást. A vádemelésre 2015-ben került sor, a tárgyalássorozat végén, 2018-ban a bíróság Tanyi Györgyöt, két testvérét, Tanyi Jánost és Tanyi Józsefet, illetve Baranyi Lászlót jogerős szabadságvesztésre ítélte az ügyben.
Az ügyészség idén augusztusban emelt vádat Portik Tamás ellen, szerintük ugyanis ő lehetett az ügetői merénylet megrendelője. Ismert, Portikot 2016-ban jogerősen tizenöt év fegyházra ítéltek a Prisztás József elleni merénylet miatt. Igaz, Jozef Rohác júniusban bevallotta a gyilkosságot, ezért az ügyben perújítást rendeltek el, akárcsak a Fenyő-gyilkosság esetében, ahol azt vizsgálják, ő volt-e az emberölés felbujtója.
Prisztással, aki barátja volt Lakatos Csabának, az ügetőhajtó elleni támadás előtt két héttel végeztek a Ladik utcában. A vádirat alapján az ügyben kihallgatott Lakatos Csaba megemlítette a rendőröknek, hogy szerinte Portik felelős Prisztás haláláért. Portik ezért rávette Tanyi Györgyöt, hogy végezzen a hajtóval. Tanyi bevonta öt társát – köztük a testvéreit –, és beszerzett egy puskát is. A fegyvert előbb a Fiumei úti temetőben elrejtette, majd végre is hajtotta a gyilkossági kísérletet.
A tegnapi előkészítő ülésen az ötvenkét éves Portik nem ismerte el felelősségét a Lakatos Csaba elleni támadás ügyében. Az MTI tudósítása szerint arról beszélt, egyesíteni kellene az ellene folyamatban lévő ügyeket, ezt azonban a bíróság elutasította. Mint mondta, ebben az esetben kiderülne, hogy nem csupán az ügetőn történt bűncselekményhez, de még a Prisztás-gyilkossághoz sem volt köze. Portik több tanú meghallgatását indítványozta, mondván, ők igazolni tudják, hogy az ügetőn történtek miatt tizenegy év fegyházra ítélt Tanyi György többeket súlyosan megfélemlített.
Az ügyész szerint már meghallgatták a tanúk többségét, ezért Tanyi György és a sértett tanúkénti meghallgatásán kívül az indítvány elutasítását kérte. A bíróság elutasította Portik azon indítványát, hogy egyesítsék az ellene folyamatban lévő ügyeket.
Az ügy első tárgyalása január 15-én lesz. Akkor a vádlottat, valamint a sértettet hallgatják meg.





