Szigorú szankciói vannak a nők elleni bántalmazásnak

A rendőrség is kampányol

Krónika
  • 2019.11.26. - 03:49

A magyar kormány elutasítja a bántalmazás minden formáját, és elkötelezett a nőkkel szembeni erőszak elleni küzdelemben – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) hétfőn, a nők elleni erőszak megszüntetésének nemzetközi napján.

A közlemény szerint a 2013-ban életbe lépett új magyar Btk. Európa egyik legszigorúbb büntető törvénykönyve, amely kiemelten védi a nőket, és kiemelten bünteti a nők elleni erőszakos bűncselekményeket. Hangsúlyozták, a kapcsolati erőszak elleni küzdelemhez több mint hárommilliárd forint uniós fejlesztési forrás mellett az Emmi is hozzájárul: például az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT) költségvetési támogatását 150 millió forinttal emeli. Közben A csend a leghangosabb sikoly, halld meg! címmel kampányt indít az Országos Rendőr-főkapitányság. Kiemelték, ha valaki úgy érzi, hogy ellene vagy hozzátartozója sérelmére bűncselekményt, szabálysértést követnek el, hívja a rendőrséget a 112-es – ingyenes – segélyhívó számon, vagy tárcsázza az OKIT 06-80-20-55-20-as krízisvonalát.

Reklám