Közgyűlést tartott a Magyar Teátrumi Társaság

Taokérdés és zaklatási ügyek

Kultúra
  • 2019.11.26. - 03:53

Közgyűlést tartott tegnap a fővárosban a Magyar Teátrumi Társaság (MTT), amelyen szó volt az új előadóművészeti többlettámogatási rendszer pozitív tapasztalatairól is.

Vidnyánszky Attila elnök elmondta, hogy a legnagyobb hazai színházi érdekvédelmi szervezet további hat taggal bővült, többek közt a Gyulai Várszínház, a Hagyományok Háza, az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet nyert felvételt. Indítványozta azt is, hogy vándorfesztivállá alakítsák a POSZT-ot, amelyen be lehetne mutatni a megújult színházépületeket. A közgyűlés nyilatkozata szerint az egész magyar kultúra kárvallottja a színházi világban újra felvetődött szexuális zaklatási ügynek, mint Vidnyánszky fogalmazott: „mindannyiunk felelőssége, hogy valami változás történjen”.

Reklám