Nyolc év fegyházat kapottaz embercsempész

Megduplázott büntetés

Krónika
  • 2019.11.20. - 00:00

Súlyosbította a Debreceni Ítélőtábla annak az iraki származású holland állampolgárnak a büntetését, aki a vád szerint 2016 decemberében egy kisbusszal harminchat külföldit, iraki, szír és iráni állampolgárokat akart Magyarországról Nyugat-Európába csempészni.

A buszt Körösszegapátinál állították meg. M. N. vádlottat tegnap másodfokon nyolc év fegyházra ítélték, és tíz évre kiutasították az országból, korábban első fokon négy év négy hónap szabadságvesztést kapott. Tegnap életveszélyt okozó testi sértés bűntettében is bűnösnek mondták ki a férfit, aki tagadta bűnösségét és fellebbezett. Az ítélet nem jogerős.

Reklám