Jogerősen pert vesztett a józsefvárosi Auróra Kioszk üzemeltetője, a Marom Klub Kft. a Magyar Hírlappal szemben indított helyreigazítási perben.
A hírhedt VIII. kerületi szórakozóhelyet üzemeltető cég azért indított pert lapunkkal szemben, mert sérelmezték, hogy a március 22-i, A Tanácsköztársaságot ünneplik az Aurórában című cikkünkben idéztük Sára Botond korábbi fideszes polgármester nyilatkozatát, miszerint a szórakozóhelyen „drogokat fogyasztanak”. A perben beszerzett rendőrségi dokumentumok azonban egyértelműen bizonyították, hogy az állítás megfelelt a valóságnak, ezért lapunk helyreigazításra nem volt kötelezhető. Ezt mondta ki most jogerős döntésében a Fővárosi Ítélőtábla. Elutasította a táblabíróság az Auróra üzemeltetőjének egyéb kérelmeit is, amelyekben a szórakozóhellyel kapcsolatos hatósági eljárásokról szóló tájékoztatást kifogásolta. Érdekes, hogy az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék lapunkat marasztaló végzéséről azonnal hírt adott a balliberális média, ám a jogerős, az Auróra számára már nem kedvező ítéletről eddig nem számoltak be. Egyébként az ítélet szerint a Marom Klub Kft.-nek a perrel kapcsolatos költségeket is viselnie kell. Mindenesetre Pikó András, az új, összellenzéki támogatottságú polgármester betartotta ígéretét, kedden az Auróra Facebook-oldalán mutatta be a dokumentumot arról, hogy visszavonják a Kioszk kereskedelmi tevékenységét megtiltó, az üzlet bezárását elrendelő határozatot.





