Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat tegnap megerősítette, hogy a korábbi, első becslésével megegyező mértékben nőtt az euróövezet hazai összterméke (GDP) a harmadik negyedévben az előző három hónappal összevetve.
Az adat továbbra sem végleges, nyolc ország számai még hiányoznak. A távirati iroda beszámolója alapján az Eurostat tegnap azt közölte, hogy az euróövezetben a szeptember végével záródott három hónapban az előző negyedévhez képest szezonális kiigazítással 0,2 százalékkal nőtt a gazdaság. Az unió egészében a GDP 0,3 százalékkal bővült. Az adatok megegyeztek az október végén közölt első becsléssel. A második negyedévben mindkét blokkban a gazdaság 0,2 százalékkal nőtt. Az első negyedévben még jóval erősebb ütemben – az euróövezet 19 tagállamában 0,4, az unió 28 tagállamában pedig 0,5 százalékkal – bővült a gazdaság az előző három hónaphoz képest. Negyedéves összevetésben Lengyelországban nőtt a legnagyobb mértékben a GDP, 1,3 százalékkal, majd Magyarország következett 1,1 százalékkal. Az éves alapon történt összehasonlításban – szezonális kiigazítással – az EU-ban Magyarország az éllovas 4,8 százalékkal, Lengyelország pedig a második négy százalékkal. Mint azt az Eurostat közölte, éves bázison szezonális kiigazítással az euróövezetben 1,2 százalékkal, az EU-ban pedig 1,3 százalékkal nőtt a GDP az idei harmadik negyedévben.



