Hatvannyolc határsértőt fogtak el kedd este Bács-Kiskunban

Krónika
  • 2019.11.12. - 22:31
Cikk borítókép
mh

Összesen hatvannyolc, tehervonaton, illetve gyalog érkező illegális bevándorlót tartóztattak fel Bács-Kiskun megyében kedd este - közölte a megyei rendőr-főkapitányság a police.hu honlapon.

Hercegszántó közigazgatási területén, a határszakaszon tizenkét külföldit fogtak el, akik iraki, iráni, szíriai és afgán állampolgárnak vallották magukat.

Kelebiánál a vasúti határátkelőhelyen a rendőrök egy Szerbia irányából belépő vonat átkutatása során ötvenhat külföldit tartóztattak fel, akik afgán állampolgárnak vallották magukat. A férfiak a tehervonat két vagonjában elbújva próbáltak meg jogellenesen Magyarországra jutni.

A migránsok sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni, ezért a rendőrök visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz - derül ki a közleményből.

Reklám