Lenyűgöző teljesítménnyel nyert a Ferencváros a labdarúgó NB I 12. fordulójának zárómérkőzésén Debrecenben. Szergej Rebrov „csak” négy helyen változtatott a csütörtökön az Európa-liga-mérkőzésen kezdő tizenegyén, az új fiúk kvartettjének fele ráadásul csereként pályára lépett a CSZKA ellen – ám nyoma sem volt fáradtságnak a teljesítményben.
A Ferencváros, elsősorban Varga Roland és Tokmac Nguen gólerősségének és jó játékának köszönhetően 6–1-re kiütötte a DVSC-t. Ez rekord, az elődök, a Ferencváros korábbi játékosai még soha nem nyertek ilyen különbséggel a Loki ellen a cívisvárosban, az eddigi csúcs az 1963-as 5:1 volt. Ami a forduló szombati mérkőzéseit illeti, a MOL Fehérvár a meccs nagy részében emberelőnyben játszva, simán nyert a sereghajtó pályáján, s folytatta kiváló szereplését a szeptember végén megtáltosodott Honvéd, sorozatban a negyedik mérkőzését nyerte meg.
NB I., 12. forduló. Bp. Honvéd–Diósgyőr 1–0, gólszerző: Lanzafame (29.), kiállítva: Ivanovszki (DVTK, 92.). ZTE–Mezőkövesd 1–1, g.: Bobál G. (60.), illetve Zivzivadze (40.), k.: Farkas (Mezőkövesd, 81.). Puskás Akadémia–Újpest 1–3, g.: Henty (34.), illetve Onovo (31.), Feczesin (45., 81.). Paks–Kisvárda 1–1, g.: Szabó (91.), illetve Lucas (88.), k.: Papp (Paks, 86.). Kaposvár–MOL Fehérvár FC 0–2, g.: Milanov (3., 11–esből), Futács (53.), k.: Pogacsics (22.). Debrecen–Ferencváros 1–6, g.: Kundrák (49.), ill, Varga R. (10., 78.), Nguen (36., 86.), Isael (60.), Bőle (77.).
Az állás: 1. MOL Fehérvár 26 pont, 2. Ferencváros 26 (11), 3. Mezőkövesd 24, 4. Puskás Akadémia 20, 5. Bp. Honvéd 19, 6. Újpest 17 ,7. Debrecen 15 (11), 8. Kisvárda 14, 9. Diósgyőr 13, 10. Paks 11, 11. ZTE 11, 12. Kaposvár 6.
NB II., 17. forduló. Békéscsaba–Soroksár 1–0, Kazincbarcika–Csákvár 3–1, Nyíregyháza–Szeged–Csanád 3–0, Vác–Gyirmót 0–0, Duna Aszfalt TLC–Budaörs 0–5, Ajka–Dorog 0–0, Budafok–Haladás 1–0, MTK–Siófok 3–0, Vasas–Szolnok 0–0.
Az élcsoport: 1. MTK 36 (15), 2. Budafok 31 (15), 3. Csákvár 31 (15), 4. Gyirmót 30 (16).



