Az Uluru után tilos lehet a mászás a Wollumbinon is

Ausztráliai hegyzár

Krónika
  • 2019.11.06. - 00:41

Az ausztrál őslakosok két százalékát alkotó bundjalungok számára szakrális jelentőségű, Wollumbinnak nevezett Mount Warningot is lezárhatják a turisták elől.

Ez az Ayers-szikla, más néven Uluru után a második olyan magaslat lenne az országban, amelyre tilos lesz felmászni. A turisztikai adatok szerint a Wollumbint évente mintegy százezer ember mássza meg, és noha az ausztrál nemzeti parkokat felügyelő szervezet külön kérte a hegyre látogatókat, hogy tartsák tiszteletben az őslakosok kérését, és inkább tegyenek le a túráról, a figyelmeztetést sokan figyelmen kívül hagyják, ráadásul szemetelnek és pusztítják a Wollumbint. Emellett nem is könnyű ez a terep, hiszen 2017-ben tizenöt turistát kellett kimenteni helikopterrel.

Reklám