Európai színházi szemlét rendeznek Kolozsvárott

Tizenkilenc előadás a 18. UTE Festen

Kultúra
  • 2019.11.05. - 00:15

Tizenegy év kihagyás után Kolozsváron éled újra az Európai Színházi Unió (UTE) fesztiválja – jelentette be tegnap Tompa Gábor, a Kolozsvári Állami Magyar Színház igazgatója, az UTE elnöke.

A november 19. és 30. között tartandó 18. UTE Festen Európa tizenhárom országából tizenkilenc előadást nézhet meg a közönség, illetve szakmai beszélgetéseket is rendeznek. Magyarul négy kolozsvári előadást és a budapesti Vígszínház egy produkcióját játsszák. A fesztivál részletes programja a teátrum honlapján (Huntheater.ro) böngészhető. Az Európai Színházi Unió még a kelet-európai rendszerváltások előtt jött létre azzal a céllal, hogy összefogja Európa nyugati és keleti felén a legreprezentatívabb színházakat. 1992-től 2008-ig minden évben valamelyik tagszínház rendezte meg az UTE fesztiválját, ezt követően azonban anyagi nehézségek miatt nem sikerült megtartani a szemlét.

Reklám