A Vasas Óbuda feljutott a női röplabda Bajnokok Ligája főtáblájára, miután a selejtező második fordulójának visszavágóján 3–0-ra nyert az albán Partizani Tirana otthonában.
Magyar csapat korábban még soha nem jutott selejtezőből főtáblára a röplabda BL-ben, a Nyíregyháza a 2002–2003-as és a 2003–2004-es idényben alanyi jogon volt tagja az akkor még csak 16 együttest számláló mezőnynek. A Vasas a főtáblán az olasz bajnok, tavasszal BL-ezüstérmes Coneglianóval, a sorozat 2018-as második helyezettjével, a román Alba Blaj csapatával, illetve a francia Nantes-tal találkozik. Idegesen kezdtünk, mert rajtunk volt a teher, de amikor hozzászoktunk a csarnokban a hangulathoz, elkezdtünk olyan agresszívan játszani, ahogy azt kellett – mondta a találkozó után Jakub Gluszak vezetőedző. Szanja Kalicsanin, a Vasas szerb–magyar kettős állampolgárságú centere azt mondta: „Többek szerint ezzel a továbbjutással történelmet írunk, de én hiszem, hogy ez csak az út kezdete.”



