A Karmelita kolostorban fogadta csütörtök reggel Orbán Viktor miniszterelnök a magyarországi campust létrehozó kínai Fudan Egyetem delegációját – közölte a távirati irodával Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár.
Hszü Ning-seng, a sanghaji központú Fudan Egyetem rektora a megbeszélésen tájékoztatta a kormányfőt az intézmény működéséről és terveiről. Az egyetem négy campusán jelenleg 11 kar működik, 35 tanszékkel és 17 kapcsolt kórházzal. A Magyar Nemzeti Bank és a Fudan Egyetem 2017-ben kötött együttműködési megállapodást, melynek egyik célja, hogy az egyetem campust létesítsen Magyarországon is. A budai Bölcs Vár több tudásközpontnak is helyet ad. Magyarország és Kína a felsőoktatási együttműködés ösztönzése érdekében 2018 őszén megállapodott az egyetem itteni tevékenységének támogatásáról, különösen a gazdaság- és társadalomtudományok, valamint az informatika képzési területein.



