Japánban mintegy 1,6 milliárd dolláros kárt okozott a Fakszaj és a Hagibisz tájfun szeptemberben és októberben – derült ki az összesített jelentésekből.
Az NHK közszolgálati tévé és rádió szerint a Hagibisz az ország 47 prefektúrájából 38-ban végzett pusztítást. Mintegy 8,5 ezer öntözőberendezésben keletkezett kár, valamint tizennégyezer hektárnyi vetés ment tönkre. A trópusi vihar emellett jelentős veszteséget okozott a halászkikötőkben és a partmenti gyárakban. A két tájfun árvizeket és földcsuszamlásokat okozott, amelyekben több mint kilencvenen haltak meg. Hetvenegy folyó lépett ki medréből és száznegyven gátat, töltést tett tönkre. A japán kormány 6,5 milliárd dollárt szán a károk helyreállítására és még ennél is többet hajlandó költeni erre a célra, ám gondot okoz, hogy kevés a munkaerő. Japánban egyre inkább elöregszik és csökken a lakosság. A munkaerő-utánpótlás az építőiparban mintegy huszonnyolc százalékkal csökkent az 1990-es ötmilliós létszámhoz képest. A kereslet ugyanakkor óriási az építőipari munkások iránt, az országban hetedik éve tartó gazdasági bővülés és a jövő évi olimpia miatt.



