Női és férfi csapatunk sem panaszkodhat Fortunára

Vízilabda Európa-bajnokság

Sport
  • 2019.10.24. - 01:30

Kisorsolták a budapesti olimpiai kvalifikációs vízilabda Európa-bajnokság csoportjait. A január 12-én kezdődő Eb-n a magyar férfi válogatott a legjobb négy kiemelt közül a világbajnoki ezüstérmes spanyolokat kapta, rajtuk kívül a máltai és a török válogatott lesz az ellenfele.

„Egyértelmű, hogy a magyar és a spanyol csapatnak kell eldöntenie a csoportelsőséget, amely az egyiknek segítheti a további útját” – nyilatkozta Märcz Tamás szövetségi kapitány. A női csapatunk sem panaszkodhat Fortunára, mert elkerülte a címvédő hollandokat, valamint a vb-ezüstérmes spanyolokat is, a görögökkel és az oroszokkal, valamint három, a selejtezőből érkező együttessel került össze. A tornán mindkét nemnél egy-egy olim­piai kvótát osztanak ki.

Reklám