Százhuszonöt éve, 1894. október 23-án nyílt meg Budapesten a New York-palota, földszintjén a híres kávéházzal.
Az MTI felidézi, hogy a palota építését a New York Életbiztosító Társaság kezdte meg 1892-ben, az épület Hauszmann Alajos tervei alapján épült. A mennyezeti festményeket főként a muzsika és a képzőművészet témáiban készítette többek között Eisenhut Ferenc, Lotz Károly és Magyar-Mannheimer Gusztáv. A kávéház az írók és a művészvilág legendás törzshelye lett. Itt volt a Nyugat szerkesztőinek–szerzőinek második otthona, a Pesti Napló törzsasztala. A világháború után a megrongálódott épületet helyreállították, az emeleteken lapszerkesztőségek kaptak helyet. Végül az olasz Boscolo-csoport vette meg, és 2006-ban nyitotta újra a budapesti New York Kávéházzal együtt.



