Leghamarabb huszonöt év múlva szabadulhat a népligeti gyilkos

Nőkre támadt, egyiküket megölte

Krónika
  • 2019.10.18. - 00:52

Jogerősen életfogytig tartó fegyházra ítélték azt a férfit, aki szexuális indíttatásból több nőre is rátámadt Budapesten, egyik áldozatát pedig szexuálisan bántalmazta, majd megölte – derül ki a Fővárosi Főügyészség közleményéből.

A vádirat szerint a 31 éves férfi 2016. október 12-én az esti órákban a IX. kerület Boráros téren megismerkedett egy hajléktalan nővel, akit közös italozásra hívott. A Népligetbe mentek, ahol egy sötét, bokros területen italozni kezdtek. A férfi egy idő után szexuá­lisan bántalmazta a sértettet, majd különösen kegyetlen módon megverte, és egy bokorba vonszolva a parkban hagyta. A sértett az őt ért bántalmazást követően a helyszínen meghalt. A vádlott 2017 decemberében – még elfogása előtt – további négy nőt megtámadott a X. és XIV. kerületben, egyikük életveszélyes sérüléseket szenvedett. A Fővárosi Törvényszéken a tegnapi előkészítő ülésen a férfi beismerte a bűncselekmény elkövetését; a bíróság életfogytig tartó fegyházra ítélte azzal, hogy leghamarabb 25 év múlva bocsátható feltételes szabadságra.

Reklám