A magyar rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott edzésébe és terveibe is betekintést kaptak a sajtó képviselői tegnap.
„A vb az év legrangosabb versenye, a kontinensviadalt pedig itthon rendezik, így ebben az idényben elsősorban erre a két versenyre készülünk” – összegezte az MTI-nek Bánhidi Ákos (képünkön)csapatmenedzser. A felkészülésben nagyobb szerepet kap az egyénre szabott edzésmunka és általában a kerékpározás. A terv az első négy világkupa-forduló után és a január végi debreceni Eb előtt egy dél-európai frissítő jellegű edzőtábor. A férfi csapat, ha felépül a szeptemberi bajnokságon megsérült amerikai születésű John Henry Krueger, az első magyar téli olimpiai bajnok Liu fivérekkel együtt váltóban a legfényesebb érmekre is esélyes. A női együttest öt egyenrangú, de váltóban még nem összeért gyorskorcsolyázó alkotja. A válogatott november első hétvégéjén Montrealban kezdi meg a vk-sorozatot, s egy héttel később Salt Lake Cityben versenyez. A világbajnokságot Szöulban rendezik.




