Visszatért Hosnyánszky a válogatottba

A tokiói részvétel a tét az Eb-n

Sport
  • 2019.10.12. - 00:01

Märcz Tamás, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint Hosnyánszky Norbert visszatérése plusz erőt adhat januárban, a hazai rendezésű olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon.

A szövetségi kapitány a Komjádi Uszodában tartott sajtónyilvános edzést követően elmondta, a nemzeti csapatba több mint két év után visszatért 35 éves olimpiai bajnok Hosnyánszkytól azt várja, hogy jelenlétével és kisugárzásával plusz erőt adjon a csapatnak. Hozzátette, rendkívül rutinos, több poszton is bevethető játékosról van szó, akinek a 2017-es budapesti vb után meghozott döntése következtében kaphatott lehetőséget több olyan pólós, akik azóta állandó csapattagnak számítanak. Hosnyánszky Norbert elmondta, fiatal és lendületes csapatba tért vissza, mindenki rendkívül motivált. Kiemelte, egyelőre csak a hazai rendezésű Európa-bajnokságra koncentrál, ugyanakkor külön motivációt jelent neki a magyar közönség, és az, hogy egy csapat olimpiai kvótát szerez majd a Duna Arénában.

Reklám