Ma este 18.30-tól Élő MúzeumCafé programot rendeznek a Szépművészeti Múzeum Schickedanz termében Rembrandt, mint művészeti brand címmel.
A múzeum lapunkhoz eljuttatott közleménye szerint a beszélgetésen a Magyar Nemzeti Galéria Rembrandt 350, illetve a Szépművészeti Múzeum Rembrandt és tanítványai tárlatának kurátorai, Tóth Bernadett és Fehér Dávid avatják be az érdeklődőket abba, hogyan lett a festő a művészettörténet ikonikus alakja, miként befolyásolták a róla alkotott képet az életművét övező mítoszok, hogyan vált mintává, és milyen hatással volt a kortárs művészekre. A rendezvény a MÚZEUM+ program része.



