76 éves korában elhunyt Markovitsné Balogh Márta kézilabdázó, az 1965-ben világbajnoki címet nyert válogatott tagja.
Balogh Márta 1962 és 1969 között 45 alkalommal szerepelt a nemzeti együttesben, és a magyar felnőtt teremkézilabdázás eddigi egyetlen, 1965-ben, Dortmundban megszerzett világbajnoki címét megelőzően, 1962-ben az ötödik helyen zárt a csapattal a vb-n. A Bp. Spartacus együttesével ötször nyert bajnoki címet. Civil szakmája is a sporthoz kötötte, testnevelőként dolgozott az I. kerületi Krisztina téri, majd a Kosciuszko általános iskolákban.
Férje a kétszeres olimpiai bajnok vízilabdázó, Markovits Kálmán volt, 2009-ben hunyt el.
Egy gyermekük született, László, aki szintén élsportoló, válogatott teniszjátékos lett, jelenleg pedig a Vasas elnöke.




