Iráni külügyminiszter: Semmi se maradt volna a finomítóból, ha Teherán támadja

Dupla szankciók

Külföld
  • 2019.09.24. - 04:36
Cikk borítókép
Dzsavád ZarífWikipedia

A legvalószínűbb, hogy Irán áll az Aramco szaúdi állami olajvállalat elleni támadások mögött, az erre adandó válaszlépésekről London Washingtonnal és európai szövetségeseivel is egyeztet – jelentette ki hétfőn Boris Johnson brit miniszterelnök.

Hozzátette, beszélni fog Haszan Róháni iráni elnökkel. Mohamad Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter (képünkön) New Yorkban úgy nyilatkozott, ha Irán követte volna el a támadásokat, „semmi sem maradt volna” az olajfinomítóból. Róháni pedig kijelentette, az új amerikai szankciók már másodszor büntetik Irán központi bankját, ami az Egyesült Államok kétségbeesését mutatja. Irán közben elrendelte a brit lobogó alatt közlekedő, július óta fogva tartott Stena Impero tartályhajó és legénysége elengedését.

Reklám