A szlovákok és a románok is zárt kapuk mögött játsszák az Eb-selejtezőt

Szigorúan büntet az UEFA

Sport
  • 2019.09.24. - 01:37

A magyar mellett a szlovák szövetséget is megbüntette az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a két ország válogatottjának szeptember 9-i, budapesti mérkőzésén történt szurkolói rendbontások miatt.

A szlovákoknak október 10-én a Wales elleni Európa-bajnoki selejtezőjüket kell nézők nélkül lejátszaniuk, emellett 20 ezer eurós (6,65 millió forint) bírságot is kell fizetniük. A szlovák szövetség   jelezte: fellebbez az ítélet ellen, és minden lehetséges jogi eszközzel igyekszik elérni, hogy ott lehessenek a szurkolók a nagyszombati (trnavai) stadionban.   Az UEFA a román szövetséget is zárt kapus büntetéssel sújtotta, ugyanúgy a szurkolók rasszista viselkedése miatt. A rájuk kiszabott pénzbírság, 83 ezer euró azért súlyosabb, mert a drukkerek a pályára rohantak a spanyolok ellen 2–1-re elveszített Eb-selejtezőn, emiatt a játékot is meg kellett szakítani. Az F csoportban harmadik románok október 15-én a negyedik, norvégok elleni Eb-selejtezőn nem engedhetnek be nézőket
a bukaresti találkozóra.

Reklám