Két keréken a környezetért

Hollandia és Dánia után nálunk veszik igénybe leginkább a kerékpárt

Gazdaság
  • 2019.09.21. - 00:13

Idén újra pályázhatnak kerékpárosbarát címre a munkaadók és az önkormányzatok.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) célja a Kerékpárosbarát Település és Kerékpárosbarát Munkahely pályázatok meghirdetésével, hogy a követendő példákat, bevált megoldásokat felkutassa, tapasztalataikat feldolgozza és mintaként átadja, a rendszerszerű fejlesztéseket jutalmazza – írta lapunknak megküldött sajtóközleményében az ITM. A kerékpározás a városi közlekedésben az egyik legalacsonyabb helyigénnyel rendelkezik, rövidebb távokon a leggyorsabb eljutási lehetőséget biztosítja, mert időigénye nem nő a közlekedési torlódások és a parkolóhely keresése miatt. A kerékpározás nagymértékben hozzájárul a környezetbarát, fenntartható közlekedéshez, hatékony eszköze az egészségmegőrzésnek is.

A kerékpárt fő közlekedési eszközként használók aránya Magyarországon huszonkét százalék, ez a holland és dán adat után a harmadik legmagasabb arány Európában. A példamutató intézkedéseket díjazó Kerékpárosbarát Munkahely és Kerékpárosbarát Település pályázat elbírálása során kiemelt szempont a kerékpáros stratégia megléte, a kerékpáros infrastruktúra és szolgáltatások minősége, karbantartása, a szemléletformálás, a kerékpározás népszerűsítése, promóciója, valamint a kerékpárhasználat terén elért eredmények. A munkahelyek négy (multi, nagyvállalat, kis- és közepes cég, közintézmény), míg a települések három (megyei jogú város vagy fővárosi kerület, város, nagyközség vagy község) kategóriában pályázhatnak a Kerékpárosbarát címekre. A jelentkezéshez szükséges pályázati adatlap és információs háttéranyag október 25-ig tölthető ki a Kti.hu/regisztracio/ oldalon.

Reklám