Növelte kapacitását a Stadler Szolnokon

Új üzem épül

Gazdaság
  • 2019.09.19. - 04:14
Cikk borítókép
Dunai ZoltánMH

Több mint hárommilliárd forintos beruházással a korábbi szolnoki cukorgyár területén az eddigi kétszázötven forgóváz nagyjavítását és gyártását lehetővé tevő éves kapacitás idén négyszázra, jövőre pedig nyolcszázra emelkedik – közölte a Stadler Magyarország Vasúti Karbantartó Kft. ügyvezető igazgatója a tegnap Szolnokon.

Roger Wey a helyszínen tartott sajtótájékoztatón elmondta: a tervek szerint év végén megkezdődhet a termelés a Stadler új forgóvázüzemében. Hozzátette: a beruházás jelenlegi ütemében megépül egy nyolcezer négyzetméteres üzem, amelyből hétezer négyzetméteren a termelés, ezer négyzetméteren irodai munka folyik majd. A szolnoki üzem jelenleg 1800 négyzetméteren működik, így a technológiai fejlesztés óriási növekedési lehetőségeket biztosít a vállalat számára. Dunai Zoltán (képünkön), a Stadler Trains Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója elmondta: a beruházásról szóló döntést a Stadler 2018 tavaszán hozta meg, amely során a vállalat nemcsak a termeléshez szükséges rendelkezésre álló területet növeli, hanem egymilliárd forint értékben technológiai fejlesztéseket is végrehajt.

Reklám