Robbanás történt a világ egyik legnagyobb víruslaborjában – írta az RT. A szibériai intézmény arról híres, hogy ott őrzik számos vírus, többek között az ebola, a HIV és a lépfene mintáit is.
A lángok az épület negyedik emeletén keletkeztek, a helyi hatóságok beszámolói alapján minden bizonnyal gázrobbanás miatt, azon a szinten ugyanis építési munkálatok zajlanak. Kolcovo polgármestere szerint veszélyes anyagok nem kerültek a légkörbe. A titkos intézményben régóta folynak a víruskísérletek, egyebek mellett az ebola kezelésére is. Emlékezetes, nemrég robbanás történt egy rakétatesztelés során az oroszországi Arhangelszk megyében, egy katonai bázison, aminek következtében ideiglenesen megugrott a gammasugárzás mértéke a térségben.



