Öngól

Korner

Sport
  • 2019.09.17. - 00:39

A hetvenedik születésnapját ünneplő Tiber Lászlót, a Videoton SC egykori labdarúgóját hétfőn köszöntötték Székesfehérváron.

A városházán tartott fogadáson a kétszeres válogatott futballista a megemlékezést nem ünneplésre, hanem vádaskodásra használta fel. A mulatozásaival híressé lett csatár szerint a Videoton 1976-ban azért nem lehetett bajnok, mert az utolsó előtti fordulóban az előttük egy ponttal listavezető Ferencváros elleni rangadót – Kutas István MLSZ-elnök utasítására – Müncz György játékvezető elcsalta. Érdekes, hogy negyvenhárom évvel a történtek után beszél a bundáról Tiber, amikor Kutas és Müncz sem tud már védekezni. De tételezzük fel, hogy a felső vezetés beleszólt az érmek elosztásba, akkor is mi értelme van négy évtized után egy születésnapi ünnepségen egy be nem bizonyítható csalásról beszélni? A hetvenéves Tiber öngólt lőtt! (SM)

Reklám