Az elmúlt három nap özönvízszerű esőzései nyomán tovább nőtt a halottak száma Spanyolország délkeleti részén: már hat áldozata van az áradásoknak, és háromezer-ötszáz embernek kellett elhagynia az otthonát.
Mivel rengeteg folyó lépett ki medréből, ezért sokan rekedtek otthonaikban vagy járműveikben, így páncélozott katonai járműveket is bevetettek, mert csak azokkal lehetett közlekedni. A csapadékmennyiség több helyen rekordokat döntött. Ontinyentben például tizenkét óra leforgása alatt kétszázötven milliméternyi eső zúdult le, vagyis tízszer annyi, mint az ilyenkor szokásos. A felhőszakadások annyira felduzzasztották a folyókat, hogy a víz a hidak aljáig is elért. Santomerában a hatóságok elővigyázatosságból kétezer embert költöztettek ki, mert le kellett ereszteni a vízgyűjtőt, nehogy az összegyűlt csapadék átszakítsa a gátat. A tengerparti Los Alcázaresben az özönvízszerű esőzések az utcákat hömpölygő sárfolyamokká változtatták.



