Telt ház előtt adta elő a Budapesti Operettszínház a Menyasszonytánc című klezmermusicalt Tel-Avivban – közölte a távirati iroda pénteken.
Felidézték, az előadást köszöntő beszédében Benkő Levente, Magyarország tel-avivi nagykövete elmondta, az elmúlt fél évben, a magyar-izraeli diplomáciai kapcsolatok újrafelvételének 30. évfordulója alkalmából rendezett Magyar Kulturális Évad részeként mintegy harmincezer izraeli vett részt a több tucat programon, amelyek a klasszikus zenétől a népzenén és az operetten át a gasztronómiáig és a magyar filmhétig íveltek, valamint színházi, cirkuszi, irodalmi és képzőművészeti élményt is nyújtottak. A sorozat részeként mutatták be a klezmermusicalt. „Nem lepett meg a siker, egyrészt mert kiváló, mélyen érintő és színes mű, másrészt mert már márciusban megtapasztaltam az izraeli közönség meleg fogadtatását, amikor egy operettgálát mutattunk be, ahol három előadáson tapsoltak a színháznak” – nyilatkozta Kiss-B. Atilla, a teátrum főigazgatója (képünkön).




