Elítélték az V. kerület mentőautóit megrongáló két brit férfit

Jogerősen pénzbüntetést kaptak

Krónika
  • 2019.09.13. - 02:24

Gyorsított eljárásban bíróság elé állították azt a két húszéves brit állampolgárságú férfit, aki a vád szerint múlt hét szombaton, a hajnali órákban egy társasággal ittasan, hangosan kiabálva sétált az V. kerületben, majd felmászott a Markó utcai Mentőpalota előtt állomásozó mentőautókra, azokon végiggyalogolt, ezáltal megrongálva azokat – derült ki a Fővárosi Főügyészség közleményből.

A járművek motorháztetői, tetői és csomagtartói behorpadtak, az okozott kár az egyes gépkocsikban kétszázhúszezer és 1,1, millió forint közötti. A bíróság bűnösnek mondta ki őket rongálás bűntette és többrendbeli rongálás vétsége miatt, valamint mindkettejüket négyszázötvenezer forintos pénzbüntetésre ítélte jogerősen. A fiatalok a bíróságon elismerték bűnösségüket, az utolsó szó jogán kifejezték őszinte megbánásukat.

Reklám