Illegális gyorsulási versenyek miatt razziáztak

Húsz forgalmi engedélyt bevontak

Krónika
  • 2019.09.09. - 00:05

Ellenőrzést hajtottak végre a rendőrök Budapest több kerületé­ben, annak érdekében, hogy megakadályozzák a gyorsulási versenyeket, kiszűrjék az ittas vagy más szer hatása alatt álló személyeket, illetve javítsák a közlekedésbiztonsági helyzetet. 

 Az egyenruhások szeptember 5-én és 6-án éjszaka százhetvennégy embert igazoltattak, hetvenhat alkalommal alkoholszondát is alkalmaztak. Ittas járművezetés gyanúja miatt egy sofőrt előállítottak, egynek pedig harmincezer forint közigazgatási bírságot szabtak ki. Helyszíni bírságot kilencen kaptak, összesen százötezer forint összegben. Több mint kétszáz autót ellenőriztek és huszonnégy szabálysértési feljelentést tettek; húsz esetben engedély nélküli átalakítás miatt – ami a feljelentés mellett a forgalmi engedélyek azonnali bevonásával is járt.

Reklám