Az illegális gyorsulási versenyek megakadályozása érdekében tartott ellenőrzést augusztus 16-án, pénteken a rendőrség a XIII. kerületben.
Az akcióban 125 embert igazoltattak, többet közülük előállítottak, és hat forgalmi engedélyt a helyszínen elvettek, mert az autókat szabálytalanul átalakították. Két embert ittas járművezetés miatt állítottak elő. Három sofőrt feljelentettek a rendőrök, mert nem volt náluk jogosítvány, többeket megbírságoltak, mert nem használták a biztonsági övet, átlépték a záróvonalat, megszegték az elsőbbségi és a sávváltási szabályokat, illetve lejárt gépjárművük műszaki engedélye. Korábban Budatétényben és Újpesten is razziáztak a rendőrök hasonló okból.



