Minőségi és jelölési hibákat talált a Nébih a debreceni kolbászoknál

Mikrobiológiai megfelelőség

Gazdaság
  • 2019.07.19. - 03:36

A grillszezon kedvelt termékeit, debreceni húskészítményeket vizsgált a Szupermenta programban a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Élelmiszerbiztonsági szempontból a húsz különböző termék mindegyike megfelelt, minőségi, illetve jelölési hibák miatt azonban tizennyolc esetben kellett figyelmeztetni az előállítókat.

A Szupermenta legújabb nyári terméktesztjén tizennégy nem csípős és hat csípős ízesítésű debrecenit ellenőriztek a Nébih szakemberei. A húskészítmények nyolc hazai üzletlánc polcairól – hatósági mintavételt követően – kerültek a hivatal akkreditált laboratóriumába. Itt megvizsgálták a termékek mikrobiológiai megfelelőségét, továbbá megmérték fehérje-, víz-, zsír-, nátrium-klorid-, és kalciumtartalmukat. Hét termék csomagolásán szerepelt laktóz-, szója, és/vagy gluténmentességet jelző felirat, így esetükben a vizsgálat ezekre a paraméterekre is kiterjedt. Megnyugtató, hogy a „mentes” felirattal ellátott debrecenik valóban nem tartalmaztak allergéneket, így biztonsággal fogyaszthatják az azokra érzékenyek.

Reklám