Nagy harcokra készülhet Von der Leyen

A DK európai parlamenti képviselői megkezdték Brüsszelben az áskálódást saját hazájuk ellen – véli Kocsis Máté

Külföld
  • 2019.07.12. - 04:43
Cikk borítókép
Ska Kellert és Philippe Lambertset sem győzte meg Ursula von der LeyenEurópai Parlament

Elmaradt a teljes siker az Európai Bizottság élére jelölt német védelmi miniszter, Ursula von der Leyen brüsszeli látogatásakor. A néppárti politikus több európai parlamenti frakcióval is egyeztetett, amelyek konkrét vállalásokat és biztosítékokat vártak tőle, cserébe azért, hogy jövő héten megszavazzák az EP strasbourgi plenáris ülésén.

A Zöldek (Greens/EFA) társelnöke, Ska Keller már szerda este közölte, nem fognak igennel szavazni Von der Leyenre. Keller kiábrándítónak nevezte a találkozójukat, mondván Von der Leyen semmilyen konkrét javaslatot nem fogalmazott meg a jogállamiság védelme, valamint a klímaváltozás elleni küzdelem terén. Philippe Lamberts, a frakció másik társelnöke elsősorban az ambiciózus klímapolitikát hiányolta, és fájlalta a csúcsjelölti rendszer figyelmen kívül hagyását is.

Másnap Von der Leyen a szélsőbaloldali GUE/NGL csoporttal találkozott, akik szintén vitatták a jelölésének demokratikus voltát.

Von der Leyen azért járja körbe a frakciókat, mert könnyen lehet, hogy a Néppárt (EPP), a szociáldemokrata S & D és a liberális Újítsuk meg Európát (Renew Europe) 444 mandátumából sem lesz meg a szükséges 376 szavazatos többség, ugyanis sokan fellázadhatnak a többségi véleménnyel szemben.

A Politico azt írta, az EP vezető tisztségviselői határozottan azt javasolták Von der Leyen csapatának, hogy hagyjon időt a képviselőknek a gondolkodásra, és halasszák el a szavazást szeptemberre.

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője egyébként tegnap levelet írt Molnár Csabának, a DK európai parlamenti képviselőjének, amelyben közölte: a DK-s EP-képviselők az első pillanatban megkezdték Brüsszelben az áskálódást saját hazájuk ellen. A Facebookon közzétett levélben Kocsis azt írta, a DK arcul csapta a magyarok demokratikus döntését, amelyet az EP-választáson meghoztak. Ez elfogadhatatlan és vérlázító – reagált a frakcióvezető, aki szerint ismét bebizonyosodott, hogy a DK-nak a bevándorláspártiság jóval előbbre való, mint a magyar érdek.

Reklám