Ünnepel a százharminc éves Fővárosi Nagycirkusz

Könyvsorozat a legnagyobbakról

Kultúra
  • 2019.06.29. - 03:39

Kiállítással és könyvsorozattal ünneplik a 130 éves Fővárosi Nagycirkuszt: a most megjelent Cirkuszi csodaemberek – Életútinterjúk cirkuszművészekkel című könyvsorozat első öt kötete már kapható, emellett a cirkusz közönségforgalmi terében kiállítás is nyílt Nincs mááásik! – 130 éves a Fővárosi Nagycirkusz címmel.

Fekete Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára a csütörtök esti megnyitó rendezvényen hangsúlyozta: jövőt építeni a múlt tisztelete, a múlt ismerete nélkül nem lehet. A kiállítás megnyitóján elhangzott: Wulff Ede 1889. június 27-én nyitotta meg az első kőcirkuszt Magyarországon, a tárlat az azóta eltelt 130 évet mutatja be. A tárlat a világhírű zenebohóc, Eötvös Gábor (1921–2002) emléke előtt tiszteleg. A kiállítás címe a művész világsikerű számára utal, amelyben elhangzik: „Van mááásik!”. A tárlat címe: „Nincs mááásik!”, hiszen a Fővárosi Nagycirkuszból csak egy van, egyszeri és megismételhetetlen „attrakció” – hangzott el a megnyitón.

Reklám