Szombaton tartják a Református énekek hangversenyt a Művészetek Palotájában Arany János, Berkesi Boglárka, Jámbor Zsolt és Süll Kinga vezényletével.
A négy zenei blokkot négy karnagy vezényli, a blokkok elején egy-egy bibliai ige hangzik el, amelyeket egyházmegyei vezetők olvasnak fel, egy közülük Kárpátaljáról érkezik. A mintegy háromszázötven főt számláló Kárpát-medencei Egyesített Református Kórust a hazai együttesek mellett Kárpátalja, Erdély, Felvidék és Délvidék énekesei alkotják. A rendezvény végén Steinbach József, a Magyarországi Református Egyház Dunántúli Református Egyházkerületének püspöke mond imát, a Miatyánk közös elimádkozása után pedig a püspök áldással bocsátja el a gyülekezetet, írta az MTI.



