Meghalt Gergátz Elemér, az Antall-kormány földművelésügyi minisztere

Belföld
  • 2019.06.25. - 15:52

Életének 78. évében elhunyt Gergátz Elemér, az Antall-kormány földművelésügyi minisztere. A szaporodásbiológus szakállatorvost az Agrárminisztérium saját halottjának tekinti - közölte az agrártárca kedden. 

Gergátz Elemér 1991-ben felkérést kapott Antall József miniszterelnöktől a Földművelésügyi Minisztérium vezetésére. Feladatai közé tartozott a tárca új szervezetének kialakítása, a rendszerváltozás utáni mezőgazdasági szakigazgatás megteremtése.

Reklám