A magyar ötödik helyezés csak egy jó közepest ért

Szerbia szerzett olimpiai kvótát

Sport
  • 2019.06.24. - 00:08

A tartalékos magyar férfi vízilabda-válogatott az ötödik helyen végzett a nyolccsapatos világliga belgrádi szuperdöntőjén. Märcz Tamás szövetségi kapitány úgy döntött, hogy kulcsjátékosai közül Nagy Viktor, Hárai Balázs, Varga Dénes és Vámos Márton a fárasztó bajnoki idény után pihenhet, majd csak a júliusi világbajnokságon számít rájuk.

Nélkülük együttesünk a legfontosabb meccsét, az ausztrálok elleni negyeddöntőt 5–1-es vezetés után kiengedte a kezéből, s büntetőpárbajban vereséget szenvedett. Ezzel maradt célnak az ötödik hely. A helyosztón Bátori Bence, Kállay Márk és Kovács Gergő 3–3 góljával a mieink alaposan visszavágtak a kanadai csapatnak a csoportkörben elszenvedett vereségért (15–8), majd a zárónapon Japán csapatát másodszor is legyőzték (15–13). Az majd csak a kvangdzsui világbajnokságon derül ki, hogy a kapitány jól taktikázott-e, hogy nem használta ki a világliga hat tétmeccsét a vb-csapat felkészítésére. A szerb–horvát álomdöntőt a házigazdák válogatottja nyerte (12–11), így elsőként szerzett indulási jogot a jövő évi olimpiára.

Reklám