Címvédőhöz méltó sikerrel mutatkoztak be a chileiek a gyenge japánok ellen

Copa América, 2019

Sport
  • 2019.06.19. - 00:14

A legutóbbi két, 2015-ös és a 2016-os Copa Américát egyaránt megnyerő chilei válogatott könnyed, 4–0-s győzelemmel mutatkozott be Japán ellen az idei dél-amerikai labdarúgó-bajnokságon, Sao Paulóban.

Meglehetősen csekély érdeklődés mellett az első félidő hajrája hozta első gólt, Erick Pulgar (a Bologna védekező középpályása, Nagy Ádám klubtársa) lőtt a kapuba. A második játékrész elején a legutóbbi két torna gólkirálya, Eduardo Vargas szinte eldöntötte a találkozót, majd a hajrában Alexis Sánchez és újra Vargas növelte az előnyt. A chileiek a legutóbbi két kiírásban nem kezdtek ilyen magabiztos sikerrel. A chilei Nacion nevű lap aranygenerációnak nevezi a mostani chileit, nem ok nélkül. A Kolumbia–Katar és a Brazília–Venezuela mérkőzés lapzárta után ért véget. Következő mérkőzés: Argentína–Paraguay (csütörtök, 2.30. tv: Sport 1).

Reklám