Teljesen leláncolva, üvegkabinba zárva merült a Gangeszbe vasárnap egy indiai szabadulóművész, hogy megmutassa, milyen gyorsan tud onnan kijönni, ám többé nem bukkant fel a vízből, azóta is keresik.
Csancsal Lahirit, az Indiában Mandragóramágus művésznéven ismert mutatványost egy daru emelte fel kabinostul, és engedte le a folyóba, miközben családtagjai, a média képviselői és a rendőrök a parton, mások egy közeli hídról figyelték a mutatványt. A negyvenéves férfi azonban nem bukkant fel a vízből. A rendőrség kiadta a parancsot a keresésére, egyelőre nem jártak sikerrel. Lahiri huszonegy évvel ezelőtt már végrehajtotta ugyanezt a mutatványt ugyanott. „Egy üvegkabin belsejében voltam leláncolva, a Hovrah hídról dobtak a folyóba. Huszonkilenc másodperc alatt szabadultam ki” – magyarázta az AFP-nek. Ugyanezt 2013-ban is megpróbálta megismételni, egy a Gangeszbe engedett dobozból, de a kísérlet botrányba fulladt, mert a közönség észrevette az ajtót a szerkezeten. A mostani mutatvány előtt azt mondta, nehezebb dolga lesz, mint huszonegy évvel korábban. „Ha sikerül kiszabadulnom, csoda lesz. Ha nem sikerül, tragédia” – tette hozzá.



