Megállapodást írt alá Kolozsvár és Budapest II. kerülete

Színes hétvége a Millenárison

Kultúra
  • 2019.06.15. - 03:02

Együttműködési megállapodást írtak alá a II. Kerületi Önkormányzat nevében Láng Zsolt polgármester és a kolozsvári magyar civil oktatási intézmények képviselői tegnap a Marczibányi Téri Művelődési Központban.

Budapest II. kerületének és Kolozsvárnak a kulturális kapcsolatai négyéves múltra tekintenek vissza, a kerület partnerként vesz részt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét szervezésé­ben. A megállapodás szerint a kerület kulturális intézményei szorosabbra fűzik kapcsolatukat a kolozsvári magyar szervezetekkel. Ennek első lépéseként szombaton 14 órakor, a kerület napja rendezvényen lesz a fiatal kolozsvári író, Lupescu Kata könyvbemutatója. Augusztusban a kerület kulturális programokkal képviselteti magát a Kolozsvári Magyar Napokon. A II. Kerületi Önkormányzat idén 20. alkalommal rendezi meg ingyenes kulturális szórakoztató fesztiválját, a II. kerület napját, az esemény tegnap kezdődött, és ma ér véget a Millenárison.

Reklám