A finn kormány büntetné hazánkat, Sargentini örül

Kritika a Soros-hálózattól

Külföld
  • 2019.06.12. - 04:23

Az uniós elnökséget júliusban átvevő Finnország továbblépne a Magyarország ellen folyó eljárásban, és hivatalos meghallgatást tartana a jogállamiság és demokrácia helyzetéről az Általános Ügyek Tanácsában – jelentette tegnap diplomáciai forrásokra hivatkozva a Euronews.

A hírcsatorna megkérdezte az ügyben Judith Sargentinit is, a hazánkról szóló európai parlamenti jelentés szerzőjét is, aki azt mondta, számít a finnekre. Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár pedig tegnap az EUObserver korábbi cikkére reagálva visszautasította a magyar médiaviszonyokat ért bírálatokat. Felhívta rá a figyelmet, hogy a cikk szerzője, Harlan Mandel vezette amerikai Media Development Investment Fund George Soros támogatásával hazánkban kizárólag balliberális, erősen kormánykritikus sajtóorgánumokat támogatja, mégis úgy tesz, mintha pártatlan, értéksemleges részvevője lenne a piacnak.

Reklám