Kipucolták a világ tetejét

Nagytakarítás

Krónika
  • 2019.06.08. - 00:06

Véget ért az egy hónapos nagytakarítás a Mount Everesten. A nepáli serpák tizenegy tonna szemetet cipeltek le a hegyről, és négy holttestet is lehoztak.

Több tucat oxigénpalackot, konzervdobozt, kötelet, sátrat gyűjtöttek össze, pedig a törvény szerint minden mászónak legalább nyolc kilogramm hulladékot kell visszavinnie magával. Az Everesten eddig több mint háromszázan vesztették életüket, az idei szezonban tizenegyen.

Reklám