Gyurcsányék megkeserítették a nyugdíjasok életét

Belföld
  • 2019.06.03. - 14:03
Cikk borítókép
A Fidesz szerint a Gyurcsány-kormány folyamatosan nehezítette az idősek életétMH

Gyurcsányék megkeserítették a nyugdíjasok életét - ragált a Fidesz Gréczy Zsolt (DK) nyilatkozatára.

Azok a Gyurcsányék beszélnek a nyugdíjról, akik kormányzásuk alatt elvettek egy havi nyugdíjat, hagyták leértékelődni a nyugdíjakat, sorozatos rezsiemelésekkel és megszorításokkal keserítették meg a nyugdíjasok életét. A Fidesz kormányzása óta garantált a nyugdíjak értékének megőrzése,  minden évben biztosított az inflációkövető nyugdíjemelés, sőt a magyar gazdasági növekedésnek köszönhetően nyugdíjprémiumot is tudunk fizetni.

A DK frakciószóvivője hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy közel 18 ezer ember nyugdíja nem éri el a havi 28 ezer 500 forintot és további közel harmincezren kapnak kevesebbet havi ötvenezer forintnál, eközben kilencen havi kétmillió forint fölötti járadékra jogosultak. Az országhoz hasonlóan a nyugdíjas társadalom is sok szegényre és kevés gazdagra szakadt - mondta a politikus.

Reklám