Tragikus mászószezon volt idén az Everesten

Ma van az évforduló

Krónika
  • 2019.05.29. - 00:27

Tizenegy hegymászó vesztette életét a Mount Everesten (Csomolungma) a hétfőn befejeződött tavaszi mászószezonban, amely a legtöbb hegymászó halálát követelte 2015 óta.

Az áldozatok számának emelkedését számos okkal magyarázzák: a rossz időjárás miatt később kezdődhetett a szezon, sok hegymászó nem használta ki az egyes napokon kialakult kedvező időjárást, emiatt később, május 22. és 24. között hatalmas torlódás alakult ki a csúcs közelében. Ezt pedig a nepáli hegyi vezetők képtelenek voltak kezelni, ráadásul idén számos tapasztalatlan mászó is próbálkozott. A nepáli hatóságok hétfőn közölték, hogy tíz tonna szemetet gyűjtött össze az a tizennégy fős csoport, amely az elmúlt heteket az alaptábor és a négyes tábor közötti térségben töltötte. Egyébként ma hatvanhat éve, hogy 1953-ban a brit Sir Edmund Hillary és a nepáli serpa, Tenzing Norgay elsőként hódította meg a Föld legmagasabb csúcsát.

Reklám